İmplant Tedavisi

Yapay diş ve diş uygulamalarının merkezini oluşturan implant; tüm protez destekleri için oluşturulan çene kemiğinin kök uygulamasıdır. Eksik dişlerin yerine yapılan ve sağlıklı kullanımda ömür boyu sorunsuz şekilde kullanabilecek ve her ağız yapısına uyum gösterebilecek, titanyumdan oluşan vidalardır. Steril ortamlarda, konusunda uzman uzman hekimler tarafından uygulanması gerekir.

İmplant uygulamalarında profesyonel sonuçlar almak için; yapılacak kök protezini destekleyecek kemik yapısına ve sağlıklı diş etlerine ihtiyaç vardır. İmplant kökü küçük cerrahi işlemler ile çene kemiğine yeleştirildikten sonra, iki veya üç ay zaman zarfında, çene kemiğine tutunarak ve gerçek bir diş kökünün yerini alır.

Böylelikle; ağızlarda rahatlıkla uyum ve kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca ağızda daha önceden çürüyen, çekilen ve kaybedilen dişlerin bulunduğu kemikler zamanla fonksiyon görmediği için erime gösterebilir. Yapılan implantlar sayesinde dişlerin olmadığı çene kemiğindeki kemik erimesi azalacak ve tamamen kaybolacaktır. İmplant sayesinde kemik erimesini durdurmak, hastaların ilerki yılları için büyük bir avantaj olacaktır.

WhatsApp Randevu